X Kapat

Arıza / teknik destek

#1 canon e514 yazıcım çıktı alırken siyah mürekkep resime ve kagıda akmış şekilde çıkıyor ve net çıkmıyor akma çıktının ön tarafında oluyor ve çok berbat bişekilde çıkıyor
Çıktılarda mürekkep akması oluyorsa depolar yazıcıdan yukarıda duruyor demektir. Lütfen mürekkep depolarını yazıcı ile aynı zeminde duracak şekilde yazıcının yanına koyunuz. Sorun devam ederse lütfen 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız.
konular
#2 Canon E514 model bitmeyen kartuşlu 6 depolu yazıcıyı sitenizden aldım.Çok memnunum,kullanıyorum.Ancak Mürekkep deposundan arada bir açık olan kısımdan akıtıyor.Çoğunlukla siyah nadirende diğer renklerden mürekkep akıyor(üstteki açık gözden).Ne yapabilirim,yardımcı olabilirmisiniz
Selamlar, depolar güneş görüyorsa veya bir ısıtıcıya maruz kalıyorsa bu durum olabilir. Taşma olduğunda taşan deponun büyük tıpasını da açarsanız taşma kesilecektir. Depolardaki hava ısınınca genleşerek mürekkebi dışarı itmektedir. Bu yüzden taşma olabilir. Buna dikkat ederseniz sorun olmayacaktır.
konular
#3 sizden bitmeyen kartuşlu yazıcı aldım mürekkep çekmiyor yazmıyor ve taramıyor ne yapacağımı bilemiyorum ( E.1.6 ) YAZILARI ÇIKIYORdaha üç dört aylık yardımınızı bekliyorum ...
Selamlar, yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yazıcınzın üzerine yapıştırdığımız kullanma talimatında gerekli bilgiler mevcuttur.
konular
#4 mrb lar sizden geçen yıl canon mg 2250 yazıcı aldım 2 gündür p 0 7 hatası veriyor hata çözümleme kısmından hatayı düzeltmeye çalıştım ancak olmadı ne yapabiliriz
Selamlar, P 0 7 hatası keçe dolu hatasıdır. Bunun için atık mürekkep keçesi sayacının resetlenmesi gerekmektedir. Teknik servisimiz keçe resetleme işlemini ücretsiz olarak yapmaktadır. Lütfen mesai saatleri içerisinde 0.850.520 0 333 nolu telefondan teknik servisimizi arayınız.
konular
#5 canon mx 435 yazıcım var bitmeyen kartuşlu
siyah kartuş kesik çizgili yazıyor ne yapmalıyım
Selamlar, bilgisayarınızdan yazıcı özelliklerinden bakım sekmesinden yoğun temizleme işlemini 1-2 kez yaptırın. Yoğun temizleme işlemini daha fazla yaptırmayınız. Düzelmezse siyah kartuşun nozzle ömrü bitmiş demektir. Sitemizden PG-540 kodlu siyah kartuşu alıp yazıcınıza takarak çıktı almaya devam edebilirsiniz.
konular
#6 Merhaba.Canon mp230 yazıcı almıştım. Yazdırırken sayfanın ortasında dikine bir boşluk oluşuyor. Neden olur ve nasıl giderilir. Şimdiden teşekkürler...
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız. Sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#7 B 200 HATASI NASIL GİDERİLİR MÜREKKEBİ YENİ DOLDURDUM HAVALARINI ALDIM FAKAT KIRMIZI ÜÇGEN ALTI YANIP SÖNÜYOR GİDEREMEDİM
Selamlar, yazıcı kartuşu tanımadığı zaman bu hatayı verir. Yazıcınızın kartuşlarını yerinden söküp kartuşların arkasını peçete ile silin. aynı şekilde kartuşların takıldığı yeri de silin. Kartuşları takıp tekrar deneyin. Düzelmezse 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız.
konular
#8 iyi günler. dün sitenizden canon 3550 model yazıcı aldım. bugün elime geçti teşekkürler. birebir sitenizdeki videodaki uygulamaları yaptım. yanlız deponun küçük kapaklarını açınca hepsinden mürekkep taştı. sonra gördüm ki hortumlarda mürekkep yok. şimdilik yazdırma işlemini yapıyorum. ileride o hortumların mürekkeple dolduğuyla ilgili bi soru cevap okudum. bende de öyle olacak mı. yoksa olmaması mı lazımdı. cevap bekliyorum.
Selamlar, ısı ve basınç değişiminden dolayı bu durum olabiliyor. Taşma devam ediyorsa büyük tıpaları da 1 kez açıp kapatın. Taşma kesilecektir. Bu normaldir. Siz yazıcınızı kullandıkça zamanla hortumlar dolacaktır.
konular
#9 Canon MG2250 için bitmeyen renkli kartuş sistemim vardı. Renkli kartuşu bozuldu. Komple sistemi yeniden mi alacağım, yoksa sadece kartuşu satıyor musunuz.
Renkli kartuşunuz bozulduysa sitemizden orjinal kartuşlar menüsünden CL541 kodlu renkli kartuşu satın alabilirsiniz. Sadece kartuşu almanız yeterlidir.
konular
#10 tüm depolar dolu fakat mürekkebi kontrol et 1688 hata kodu veriyor
Yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#11 canon 230 modelinde dijital ekran yok. yoğun temizlemeyi nasıl yapacam ve temizlenip temizlenmediğini nasıl anlayacağım
Selamlar, bilgisayarınızdan yazıcı özelliklerinden bakım sekmesinden yoğun temizleme işlemini yapabilirsiniz. Zaten işlemi yaparken yazıcıdan çıkan seslerden bunu hemen anlayabilirsiniz.
konular
#12 B ve C ikiside mürekkep bitiyor uyarsısı var. MP230 6depolu modelden mevcut ne yaplaıyım. nasıl sileriz uyarıyı.
Sadece B ve C ışıkları yanıyor fakat yazıcı normal yazıyorsa sorun yoktur. Bilgisayar ekranında kartuşları değiştirmeniz gerektiği hatası alıyorsanız yazıcının üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#13 merhabalar
dün sizden aldığım mg 3550 yazıcı geldi ve wifi özzelliğini çalıştıramadım. bilgisayar ve telefon wifi görmüyor ne yapmalıyım?
Selamlar, yazıcınızı kablolu olarak bilgisayarınıza tanıtınız. Daha sonra yazıcı CD sinden kurulum programını çalıştırara kablosuz kurulum kısmından yazıcınızı kablosuz ağınıza tanıtınız. Kurulum işlemi tamamlandığında yazıcınız kablosuz olarak da çalışacaktır. Destek almak için 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayabilirsiniz.
konular
#14 sizden bir canon yazıcı bir tane renkli kartuş aldım şimdi de siyah kartuşumda tıkanıklık oluyor. gönersem siyah kartuşumda ki tıkanıklığı giderir misiniz ayrıca bir de siyah kartuş daha alayım tamir ederseniz diğer iki kartuşum yedek kalmış olur. yada bana tıkalı kartuşu açmanın yolunu söylerseniz(bir çok yolu denedim)ben kendim tamir ederim
Selamlar, baskı kartuşları çıktılarınızın içeriğine göre baskı nozzle larının ömrünü doldurur. Kartuş çizgi şeklinde beyaz basıyorsa tıkalı değildir nozzle ömrü bitmiştir. Tıkalı kartuşu piyasada satılan ilginç sıvılarla açmaya çalışmanıza gerek yoktur. Kartuşun sadece ucunu 10-15dk sıcak suda bekletiniz. Eğer tıkalıysa açılacaktır. Yazmada yine sorun varsa tıkalı değil ömrü bitmiştir. Her kartuşun bir baskı ömrü vardır. BAskı ömrü çıktılarınızın şekline göre 1000 sayfa da olabilir 15bin sayfa da olabilir. Baskı ömrü bittiğinde mutlaka yeni kartuş almanız gerekir.
konular
#15 sitenizden 15-20 gün önce canon E514 yazıcı aldım. yazdırma işlemi sırasında kartuş doluluk durumunu gösteren ekrandaki yerde renkli kartuşlar bölümü yarıdan aşağıya indi fakat siyah kartuş göstergesi tam dolu daha 10-12 baskı yaptım normal mi? tanklar dolu vaziyette
Lütfen bilgisayarda gördüğünüz kartuş seviyesi göstergelerini dikkate almayınız. Bu göstergeler bitmeyen kartuş sistemini bilmediği için kartuşların azaldığını sanmaktadır. Siz yazıcınız normal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Lütfen yazıcının üzerine yapıştırdığımız kullanma talimatını okuyunuz. Gerekli bilgiler orada mevcuttur.
konular
#16 Merhaba ben bir süre önce Canon MG4250 modeli bir yazıcı akdım, herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum, son günlerde yazıcıdan bir çıktı almak istediğimde bilgisayardan kartuşların bitmek üzere olduğuna dair mesaj vermeye başladı, yazıcı üzerinde herhangi bir uyarı yok, MG4250 kendinden ekranlı olduğu için vermiş olduğunuz hata kodaları çıkacak mı bilmiyorum. MG4250 de kartuş resetleme masıl yapılır tarif eder misiniz ? Kolay gelsin
Selamlar, bilgisayar ekranında gördüğünüz kartuş seviyelerini dikkate almayınız. Bilgisayar ekranında ve yazıcı ekranında kartuş değiştirmeniz gerektiği mesajı görürseniz ve 1688 hata kodu alırsanız kartuş resetleme yapabilirsiniz. Bunun dışında isteseniz de kartuş resetleme yapamazsınız. Kartuş resetleme için yazıcının üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutmanız yeterlidir. Gerekli bilgiler yazıcının üzerine yapıştırdığımız kullanma talimatında mevcuttur.
konular
#17 Canon Mx455 makinem çıktı esnasında yazı kayması sorunu yaşıyor... Nasıl çözebilirim bu problemi
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız. Sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#18 canon e514 yazıcıdan aldığım çıktılar çift gibi iç içe girmiş gibi çıkıyor bir türlü düzeltemedim ne yapmalıyım teşekkür ederim
Lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#19 Merhaba, yaklaşık 2 ay kadar önce Canon Pixma e214 bitmeyen kartuşlu yazıcı aldım. 200 sayfaya yakın çıktı aldıktan sonra mürekkep az kaldı uyarısı verdi. Hazneye baktığımda mürekkebin hala yarıdan fazla hatta tamamına yakın olduğunu görüyorum. Ayrıca yazıcının üstündeki B kısmında turuncu bir ışık yanmakta. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler. İyi günler...
Selamlar, bilgisayar ekranında gördüğünüz mürekkepler azalıyor uyarısını dikkate almayınız. Bitmeyen kartuş sistemi yazıcıya sonradan takılan bir sistemdir. bu yüzden yazıcı ve bilgisayardaki yazıcı programı kartuşların azaldığını sanmaktadır. Bu sistemde depolardaki mürekkepler bitmediği sürece kartuşlar bitmez. Bilgisayar ekranında kartuşu değiştirmeniz gerektiği mesajı görürseniz yazıcı üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı normal kullanmaya devam edebilirsiniz. Kartuşlar azlalıyor gibi uyarılarda isteseniz de kartuş resetleme yapamazsınız. Yazıcınız normal çalışmaya devam edecektir.
konular
#20 iyiçalışmalar mürekkebi doldurdugumuz halde çıklar sorunlu çıkıyor mürekkeb kutusunda gıden hortumun içi boş ama mürekkeb kutusu dolu ne yapmamız lazım yardımcı olurmusunuz tesekkurler ıyı çalışmalar
Selamlar, mürekkep bittikten sonra dolum yaptığınız için yazıcınız yazmıyor olabilir. Lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice yazmayan renklere uygulayınız.

http://www.biribenibitirsin.tv/46-canon-kartus-havasini-alma.html
konular
#21 bitmeyen kartuş sisteminde uzun süre çıktı almadığım zamanlar (örneğin 1-2 ay) ne yapması gerekiyor...
Selamlar, bu durum bitmeyen kartuş sistemine özel bir durum değildir. tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda 1-2 ay yazıcıyı kullanmazsanız kartuş uçlarında mürekkep kuruması ve tıkanma olabilir. Tabi bu hava koşullarına da bağlıdır.Böyle bir durum olursa kartuş uçlarını sıcak suda bekleterek açılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi açılmayabilir de fakat açılmazsa ve yeni kartuş almanız gerekse bile bu sistem ile sağlayacağınız yüksek tasarrufun yanında kartuşa vereceğiniz ücret çok düşük kalacaktır. Yani yinede bu sistem çok mantıklı olmaktadır.
konular
#22 mrb canon mp280 yazıcım var ve e16 arızası verıyor.reset tusuna basılı tutuyorum ancak kartuşu yenılemıyor neyapmam gerekıyor
E 1 6 hatasının kartuş resetleme ile çözülmesi gerekir. Yanlış tuşa basılı tutuyor olabilirsiniz. Lütfen yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna yani üzerinde ters üçgen ve daire resminin olduğu tuşa 10sn basılı tutunuz.
konular
#23 canon mx395 tipi yazıcımda mürekkebi kontrol et yazısı var mürekkep koyduğum halde aynı yazı var ve çıktı alamıyorum ne yapmalıyım
Lütfen yazıcı üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapınız. Yazıcının üzerindeki kullanma talimatında bu bilgi de mevcuttur.
konular
#24 dolum kartuşu geldi ve ben kartuşun küçük tıpasını açmadan yazdırdım. yaklaşık 30 - 40 çıktı sonra yazıcı yazdırmaya devam ediyor ancak mürekkep gelmiyor neyapmalıyım
Yazıcınızın depolarının küçük tıpalarını açmadan yazdırma yapmamanız gerekiyor. Küçük tıpaların sürekli açık kalması gerekiyor. Açmadıysanız hemen açınız. Ayrıca depolar yazıcı ile aynı zeminde duracak şekilde yazıcının yanına yapıştırılmalıdır. Zeminde 1-2cm bile yukarıda olmamalıdır. Bilgisayarınızdan yazıcı özelliklerinden bakım sekmesinden yoğun temizleme işlemi yaptırınız. Yazıcınızda yazma sorunu olursa aşağıdaki videomuzu uygulayabilirsiniz. Yazıcı yazmazsa lütfen çıktı almaya çalışmayınız. Yazmayan kartuşlarla çıktı almaya çalışırsanız kartuşlar yanabilir. Şu an yazıyorsa normal kullanmaya devam edebilirsiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/46-canon-kartus-havasini-alma.html
konular
#25 Merhabalar, sizlerden almış olduğum canon E514 yazıcıyı kullanıyorum ve çok memnundum. Hatta bugün amcaoğluna tavsiye ettim ve sanırım şu sıralar aynısını satın alıyor. Yalnız ufak bir sorunum var. Şöyle ki; Yazdırma işlemini başlattığımda "mürekkebiniz azalıyor" uyarısı alıyorum. Tabii canonun ilgili programından. Sitenizde tarif edildiği üzere kartuş resetleme yaptım ama galiba sorun o değil çünkü işe yaramadı. Bu konuda bilgi verirseniz memnun oluruz. Selam ve saygılar...Yusuf Baltacı / RİZE
Selamlar, bilgisayarda gördüğünüz kartuş göstergelerini dikkate almayınız. Bilgisayardaki program dışarıdan besleme sistemini bilmediği için kartuşların azaldığını sanmaktadır.Bu sistemde kartuşlar hiç azalmaz. Bilgisayar ekranında kartuşları değiştirmeniz gerektiği mesajı görmeden isteseniz de kartuş resetleme işlemini yapamazsınız. İyi günler dileriz...
konular
#26 canon pixma yazıcının siyah mürekkepi çizik çizik yazıyor defalarca yoğun temizleme yaptım hatta buhara tuttum olmadı ne yapmam lazım
Selamlar, lütfen fazla sayıda yoğun temizleme yapmayınız. 1-2 kez yoğun temizleme yaptığınız halde çıktılarda çizik şeklinde boşluklar varsa kartuşun nozzle ömrü bitmiş demektir. Fazla sayıda yapılan yoğun temizleme işlemi yazıcınıza zarar vermektedir. Yazıcınızın ömrü biten kartuşunu değiştirerek yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#27 23 Mart 2013 tarihinde sizden mp235 canon primler aldım.seyrek kullanmakla beraber su anda kırmızı ve mavi renkleri basamakta. Gölcük Kocaeli oturuyorum destek sağlayabilirmisiniz? Yogun temizleme vs yaptım ancak sadece siyah ve sarı basıyor
Selamlar, uzun süredir renkli çıktı almıyorsanız renkli kartuş ucu kuruyup tıkanmış olabilir. Lütfen aşağıdaki videomuzu renkli kartuşunuz için uygulayınız ve renkli kartuşun sadece uçları sıcak suda kalacak şekilde 10dk bekletiniz. Fazla sayıda yoğun temizleme işlemi hiçbir işe yaramayacağı gibi yazıcınıza zarar verecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/46-canon-kartus-havasini-alma.html
konular
#28 2 yıldır yazıcı ve kartuşlarınızı kullanıyoruz. öncelikle kaliteli ve sağlam bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim.bir çok arkadaşıma da tavsiye ettim. sorum şu ; iş yerimi taşımam sebebi ile kartuş depom taşımaya dayalı hata sebebiyle akma yaptı ve depo da siyah renk tankım tamamen bitti. seyrettiğim videolarda depo tamamen bittiğinde dolsa bile verim alamayacağım söyleniyor. ne yapmam gerek ? iyi çalışmalar.
Selamlar, siyah depoyu doldurup deneyin. Yazmada sorun olursa aşağıdaki videomuzu siyah renk için uygulayın. İyi günler dileriz...

http://www.biribenibitirsin.tv/46-canon-kartus-havasini-alma.html
konular
#29 mp 280 pixma yazıcım hata veriyor hata kodu b200 nedir neyin nesidir masrafı nekadardır
Selamlar, B200 hatası yazıcının kartuşlardan birini görmediğini gösterir. Kartuşları çıkarıp bakır noktaları peçete ile silin ve tekrar deneyin. Olmazsa kartuşları değiştirmeniz gerekebilir. Bunun için 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan destek alabilirsiniz.
konular
#30 Sizden canon e510 serisi bir yazıcı almışdım baskı kalitesi düşükdü ve size mesaj yollamıştım bana bir ayar yaptırmıştınız ve düzelmişdi cihazımı formatladık yeniden baskı kalitesi tekrar bozuldu rica etsen o ayarı nasılyapacağımı tekrar yazabilirmisiniz teşekkürler.
Selamlar, ayarları aşağıda gönderiyorum.

CTRL+P tuşlarına basarak YAZDIR dediğinizde;
sağ altta seçenekler,
Renk yönetimi,
Gelişmiş
sol en altta, SİSTEM VARSAYILANINI DEĞİŞTİR
EKRAN Yazan yere tıklayın
Yazıcıyı seç, otomatik olan yere tıklayın, ELLE olanı işaretleyin
ICC profilleri 2005 olanı seçin,
Varsayılan profil ayarla'yı tıklayın
KAPAT, KAPAT,, yazdırma ekranına geri dönecek
sonra,,
Seçenekler, Yazıcı özellikleri, Sayfa Yapısı,
en altta Varsayılanları Tıklayın
tamam deyip yazdırın
bunu 1 defa yapıyoruz.. Renkler fotoğraf kalitesinde çıkacaktır.
konular
#31 bende canon e 514 var 1688 hatası veriyor..siyah kartuşun boşaldığını biliorum ama yandaki tanklar daha dolu ordan çekerek hala çalışıyor olması gerekmiyomu yada nasıl tekrar çalıştırabilirim şimdiden teşekürler
Selamlar, yazıcı üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yazıcı üzerine yapıştırdığımız kullanma talimatında gerekli bilgiler mevcuttur.
konular
#32 canon pixma e514 bir çıktı makinamız var yalnız fotokopi geçerken veya çıktı alma esnasında 0 P 8 YAZILAR ÇIKIP DURUYO VE HERHANGİ Bİ İŞLEM YAPILAMIYO NE YAPMAM GEREKLİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Selamlar, P 0 8 hatası yazıcınızın atık mürekkep keçelerinin dolmak üzere olduğunu gösterir. Bu hatayı aldığınızda color ya da black tuşuna basarsanız çıktı almaya devam edebilirsiniz. Bir süre sonra P 0 7 verecektir ve atık mürekkep keçe sayacının resetlenmesi gerekecektir. Bu hatayı aldığınızda teknik servisimizi arayıp destek alabilirsiniz.
konular
#33 canon e514 bitmeyen kartuşlu almıştım. sarı renk hortumda boşluk oluştu ve kartuşa gitmiyor. reset attım ama yine olmadı ne yapabilirim? teşekkürler
Selamlar, yazıcınıza kartuş değiştirme hatası almadan isteseniz de reset atamazsınız. Depolu yazıcılarda hortumlardaki mürekkeplerin kartuşa girmeden önceki kısımda 5-10cm boşluk olması normaldir. Yazma sorunu yoksa normal kullanmaya devam edebilirsiniz. Yazmada sorun varsa lütfen teknik servisimizi arayınız.
konular
#34 mp280 var siyah fotokopide düz izgiler kırık kırık çıkıyor nedendir ?
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız. Sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#35 canon mg4250yazıcım var yazıcının ekranında yazıcı hatası oluştu kod 5B02 yazıyor sorunu nasıl giderebilirim
Selamlar, 5B02 hatası yazıcıdan çok fazla çıktı alındığında atık mürekkep keçelerinin dolduğunu gösteren hatadır. Atık mürekkep keçe sayıcının resetlenmesi ile bu sorun düzelir. Bu işlemi sizin yapmanız olanaksızdır. Lütfen 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız. Teknik servisimiz keçe resetleme konusunda yardımcı olacaktır.
konular
#36 tk350 toneriecoser yazıcımızda denedik fakat kağıtlar silik ve a4 kağıdının yarısı karalı bir şekilde çıkıyor ne yapmalıyız?
Selamlar, TK 350 toner toz kutusu şeklindedir ve baskıyı değiştirmez. Toneri veya drum ünitesini yerine tam oturtamadıysanız bu sorun olur. Drum ünitesini yerinden çıkarınız. Tonerin 2 tarafı da tam oturmuşmu kontrol ediniz. Tonerin bir tarafı biraz yukarda duruyorsa söküp tekrar takınız. Takılan yerin sağ ve sol tarafındaki pimlere dikkat ediniz. Ayrıca tonerin takmadan önce tonerin toz çıkışındaki küçük kapağın kapalı olduğuna emin olunuz. Düzgün takarsanız mutlaka düzgün yazacaktır. Düzgün takılmadıysa zaten sökülürken toz akacaktır. Bir eldiven ile yaparsanız daha iyi olur.
konular
#37 mx395 yazıcım var. 1688 hatası veriyor ne yapmalıyım(bitmeyen kartuş takılı)
Yazıcınızın üzerinde bulunan iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#38 sizden aldığım yazıcı canon 2700 baskıyı çift basıyor hem kayık hem çift. kafa düzeltme yaptım aynı baskı kayık dağınık ne yapmalıyım
Lütfen aşağıdaki videomuzu yazıcını için uygulayınız. Sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#39 E514 yazıcı ve mürekkep aldım çoçuklar yanlışlıkla kırmızı yarine sarı mürekkep eklediler renkli çıktılar bi tuhaf çıkıyor düzeltme imkanımız var mı yazıcımızı alalı 1 ay oldu yardımınızı bekliyoruz teşeekürler şimdidden
Selamlar, önce depoyu temizleyip yeniden doğru şekilde doldurmalısınız. Daha sonra renkli kartuşu yerinden çıkarıp hortumlarından da söküp ucuna büyük bir topan peçeteyi lastikle tutturunuz. Bu peçete kartuşun ucundan kartuş içindeki tüm mürekkebi emecektir. Daha sonra kartuşun için doğru bir şekilde doldurup tekrar emdirin. 2 seferde kartuş rengi oturacaktır. Daha sonra takın ve kullanın birkaç çıktıdan sonra renklerin düzelmesi gerekir.
konular
#40 CANON MG2450 bir hafta oldu alalı siyah boya bitmek üzere diye yazı çııyor ve çıktıkar iyi çıkmıyor silik sebebi ne olabilir
Selamlar, çıktı sorununun sebebi mürekkep seviyesi olamaz. Bilgisayardaki mürekkep seviyelerini lütfen dikkate almayınız. Bilgisayarınızdan yazıcı özelliklerinden bakım sekmesinden yoğun temizleme işlemini 2 kez yaptırınız. Sorun düzelmezse teknik servisimizi arayıp destek alınız.
konular
#41 E 08 hatası alıyorum nasıl düzeltirim .yazıcım pixma E514
Bunu düzeltemezsiniz. E 0 8 hatası yazıcınızın atık mürekkep keçe sayacının dolmak üzere olduğunu gösterir. Bu hatayı aldığınızda color ya da black tuşuna basarsanız yazıcınız normal çıktı verir. Bir süre sonra P 0 7 hatası alacaksınız. Bundan sonra çıktı alamazsınız. Bu hatayı aldığınızda teknik servisimizi arayıp destek alınız.
konular
#42 yazıcının siyah kartuş baskı ömrü dolmuştu sizden tekrar sipariş ettik kullanım sonrasında ise dolumunu yaptığımız halde 1688 kodlu hata uyarısı veriyor
Selamlar, bu aslında bir hata değildir. 1688 destek kodu gördüğünüzde yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı normal kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#43 merhaba yaklaşık 2 ay önce sizden canon printer aldım şu an fotoğraf baskılarım kırmızı renk ağırlıklı çıkmakta çıktı olarakta yaklaşık 30 fotoğraf baskısı yaptım haricinde printrı kullanmadım
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu izleyeniz. Sorun devame derse teknik servisimizi arayıp destek alınız.

http://www.biribenibitirsin.tv/80-canon-yazicilarda-yazma-sorunu.html
konular
#44 canon pixma e514 yazıcım her açışta e8 nolu hata kodunu veriyor. black yada color a basınca normale dönüyor.
saygılar
Selamlar, E 0 8 hatası yazıcınızın atık mürekkep keçelerinin dolmak üzere olduğunu gösteren hatadır. Yazıcıdan çok fazla sayıda çıktı alınca bu durum olur. Bu şekilde kullanabilirsiniz. E 0 7 hatası verdiğinde çıktı alamazsınız ve keçe resetleme işlemi yapmanız gerekir. Bu konuda teknik servisimiz yardımcı olacaktır.
konular
#45 canon e514 sıfır aldım kurulumunu düzgün bir şekilde yaptım ancak C B hata ışığı ile birlikte a4 plain paper ışığı yanıyor
Selamlar, yazıcınızla biraz çıktı aldıysanız B ve C ışıklarının yanması normaldir. Yazıcı besleme sistemini bilmediği için kartuşların azaldığınıs anmaktadır. Bu sistemde depolardaki mürekkepleri bitirmediğiniz sürece kartuşlar bitmez. Bilgisayar ekranında 1688 destek kodu hatası görürseniz yazıcı üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapınız. Bu kodu görmeden isteseniz de kartuş resetleme yapamazsınız.
konular
#46 canon mp280 kodlu yaızıcı üzerinde gözterge ekranında sırasıyla E 1 6 yanip sönüyor ve TURUNCU IŞIKLI B VE TURUNCU RENKLİ ÜÇGEN yanıyor bu ne arızası anlamına geliyor ?
Yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme işlemi yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#47 merhaba lütfen bana yrdımcı olun?sizden aldığım canon e514 yazıcı renleri karıtırıyor lacivert rengi koyu yeşil siyah rengi yeşil kahve rengini sarı çıkarıyor yardıncı olun ben çözemedim
Selamlar, aslında renkleri karıştırmıyor. Bazı renkleri veya rengi yazmaadığı için tüm renkleri farklı gibi görüyorsunuz. Lütfen aşağıdaki videomuzu izleyiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/80-canon-yazicilarda-yazma-sorunu.html
konular
#48 canon 2250 p07 hatası veriyor
P 0 7 hatası atık mürekkep keçe sayacının dolduğunu gösteren hatadır. Yazıcınızı bizden aldıysanız teknik servisimizi arayabilirseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
konular
#49 yazdırma da kalıteyı dusurup kagıt kalıtesını duz kagıt sectıgım zaman bu renk olayı bıraz azalıyor
Selamlar, tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda çıktı kalitesini düşük ayarlarsanız renkler soluk olur. Aşağıdaki videomuzdaki ayarları yaparsanız çıktı kalitesi çok daha iyi olacaktır.

http://www.biribenibitirsin.tv/63-sanzio-murekkep-karsilastirmali-fotograf-ciktisi-testi.html
konular
#50 MG3550RED model yazıcıyı dün alarak kurulumunu yaptık ancak renkli baskıda sonuç kötü,renkler soluk.Ne yapmamız gerekiyor? Kurulum kılavuzundaki; yazıcılar-bakım menüsü-yoğun temizleme işlemini gerçekleştiremiyoruz yardımlarınızı bekliyoruz...
Selamlar, lütfen yoğun temizleme işlemini fazla sayıda yaptırmayınız. Bunun hiçbir faydası olmayacağı gibi zararı olabilir. Lütfen aşağıdaki videomuzu izleyiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/63-sanzio-murekkep-karsilastirmali-fotograf-ciktisi-testi.html
konular
#51 İyi akşamlar bitmeyen kartuşlu yazınızdan almıştım fakat mürekkepleri dolu olmasına rağmen ya renkleri karıştırıyor yada çizik çizik çıkartıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu izleyiniz. Gereken işlemler videoda detaylı olarak anlatılmaktadır.

http://www.biribenibitirsin.tv/80-canon-yazicilarda-yazma-sorunu.html
konular
#52 Canon marka yazıcılarda kartuşun donmaması için ne tavsiye edersiniz?
Selamlar, bitmeyen kartuş sistemli olsun veya olmasın tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda uzun süre kullanmazsanız kartuş ucunda mürekkep kuruması ve tıkanma olur. Bunun kesin bir çözümü yoktur. Kuruma süresi hava şartlarına bağlı olarak değişir. Tavsiyemiz ne olursa olsun en fazla haftada bir 1-2 sayfa renkli fotokopi çekmenizdir. Kuruma olursa da kartuşun sadece ucu girecek şekilde 15dk sıcak suda bekletmenizdir. bu işlem de kartuş ucunu açmazsa kartuşu değiştirmeniz gerekir.
konular
#53 Merhabalar, sizden bir kaç yıl önce bitmeyen kartuşlu canon mg4250 satın almıştık ama mürekkep sistemimiz sanırım kartuş ağzı kuruduğu için özellikle siyah yazıları iyi çıkartmıyor bir kaç kez sizi aradık sıcak suya koymamız bekletmemiz tavsiye edildi ilk denemede işe yaradı ama başka bir zaman tekrar denediğimizde olmadı tabi bu süreç içerisinde tak çıkar sisteme hava girdiğini düşünüyorum o etkilemiş olabilir bunu nasıl çözebiliriz ankarada cihazı götürebileceğimiz bir servisiniz var mı? teşekkürler
</BR></BR>Selamlar, sorunu çözmeniz için herhangib bir servise gitmenize gerek yoktur. Zaten yapılabilecek işlem basittir. Olmuyorsa kartuşu değiştirmeniz gerekir. Lütfen aşağıdaki linkten videomuzu izleyiniz. Sorun düzelmiyorsa en alttaki linkten yedek kartuş satın alabilirsiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/80-canon-yazicilarda-yazma-sorunu.html

http://www.biribenibitirsin.com/orjinal-kartuslar/orjinal-canon-pg-540-siyah-kartus-bk-sistemi-icin-hazir-p30865
konular
#54 iyi günler iyi çalışmalar. canon mx-475 bk yazıcım var. 1 haftadır çok aşırı yavaş yazdırıyor. kartuş 1 defa gidip geldikten sonra diğer gidip gelmesi 7-8 sn sürüyor. neden olabilir.

Selamlar, canon yazıcılarda baskı kartuşlarının ömrü azaldığında yazıcı kartuşu daha fazla kullanabilmek için baskı hızını düşürür. Muhtemelen siyah kartuşunuzun baskı ömrü bitmek üzere ve bu yüzden yazıcınız yavaşlamış. Siyah kartuşu değiştirirseniz yazıcınız normal hızına dönecektir.
konular
#55 iyi günler sizden yeni 3550 canon yazıcı aldım bir kaç yazmadan sonra b ve c ısıkları yandı 10 sn kırmızı dugmeye bastım ama olmadı bırde kablolarda bosluk var murekkeplerde ne yapmalıyım
Selamlar, B ve C ışıklarının yanması normaldir. Bu bir sorun değildir. Yazıcı dışarıdan besleme sistemini bilmediği için kartuşların azaldığınıs anmakta ve bu ışıklarla sizi uyarmaktadır. Bu sistemde depolardaki mürekkepleri bitirmediğiniz sürece kartuşlar hiç azalmaz. Bilgisayardan 1688 destek kodu almadığınız sürece isteseniz de kartuş resetleme yapamazsınız. Hortumlardaki boşlukla yazıcınızı kullandıkça dolacaktır. Herhangi bir sorun olmayacaktır. İyi günlerde kullanmanızı dileriz...
konular
#56 canon e514 modeli yazıcım resim çıkartırken yeşil rengi aşırı kullanıyor yeşil ağırlıklı resim çıkartıyor neden olabilir acaba
Selamlar, yazıcı renklerden birini basamıyorsa çıktılarda yeşilmiş gibi olabilir. Yazıcınızla uzun süredir renkli çıktı almadıysanız renkli kartuş ucunda kuruma ve tıkanma olabilir. Lütfen yazıcınızın içinden renkli kartuşu çıkarıp sadece ucu girecek şekilde sıcak suda bekletiniz. Daha sonra kartuşu temizleyip yazıcıya takınız. Yazıcınızdan 1-2 kez yoğun temizleme işlemi yaptırıp çıktı testi yapınız. Sorun düzelmezse işlemi takrarlayınız. Yine düzelmezse renkli kartuşunuzu değiştirmeniz gerekebilir.
konular
#57 Canon E514 marka bitmeyen kartuşlu yazıcım var kartuşlar dolu olduğu halde yazıcı bütün renkli kağıtları pembe çıkartıyor sorun nedir acaba ?
Selamlar, lütfen aşağıdaki videomuzu izleyiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/80-canon-yazicilarda-yazma-sorunu.html
konular
#58 Merhabalar Eylül 2013 ayında web siteniz üzerinden bitmeyen kartuşlu Canon MP230 yazıcı almıştım. Dün aldığım çıktıların sonunda yazıcı üzerindeki B ışığı yandı ve sabit olarak yanmaya devam ediyor. Siyah kartuş seviyesi herhalde ama yandaki mürekkep haznesi neredeyse tamamen dolu.Herhangi bir problem olur mu? YArdımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum
B ışığı yazıcı içindeki baskı kartuşunun mürekkeplerinin bittiğini gösterir. Yazıcıya bu sistem sonradan takıldığı için yazıcı ve bilgisayardaki yazıcı programı kartuşlardaki mürekkep seviyesini ölçemediği için kartuşların azaldığını sanmaktadır. B veya C ışıkları yanıp sönüyorsa yazıcınızı normal kullanmaya devem edebilirsiniz. Bilgisayardaki kartuş mürekkep seviyesi göstergelerini dikkate almayınız. B veya C ışığı sürekli yanıyorsa yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
konular
#59 kırmızı deposu hava yaptı suanda kırmızı basamıyorum ne yapabilirim acil destek
Lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız. Sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/46-canon-kartus-havasini-alma.html
konular
#60 mrhb lar ben yaklaşık 1 sene önce sizden canon mg 2250 bitmeyen kartuşlu yazıcı zlmıştım.son günlerde yazıcı çıktıları ikiye bölünük bir vaziyette çıkarıyor.A harfını mesela ortadan ikiye bölün ve sağa dogru kaydırın bu şekilde çıktı alıyoruz hepsini değil ama sayfa nın belirli mesafelerinde bu şekilde çıkıyor neden olabilir acaba kolay gelsin
Aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygularsanız sorun düzelecektir.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#61 yazicimi 1 ay once aldim ve kurulumunu yaparken hortumlarda murekkep yoktu(boştular). kullandikca o boşluklar karttuşa dogru ilerledi ve yok oldular(karttuşa geçtlr) ama sorun yasamadm. baski kalitesindende memnunm. bu durum ilerde sorun yaratirmi karttusla ilgili ve ne yapmaliym. karttuşun havasini almama gerek varmi yoksa bu şekilde kullanmam da sakinca olmazmi?. ayrica hizmetlerinizden oturu tesekkur ederim. boyle bir yaziciya gercekten ihtiyacm vardi
Selamlar, bu durum gayet normaldir ve ileride de hiçbir sorun oluşturmaz. Yazıcınızı normal kullanmaya devam edebilirsiniz.Depolardaki mürekkepleri bitirmeden kullanırsanız hiçbir zaman sorun olmayacaktır.
konular
#62 iyigunler bende hp 2515 yazıcı mevcut.acaba bu bitmeyen kartuş kiti alıp bağlasam bu şekılde çalıştırabılmem mumkun mu???
Malesef HP 2515 modeline bitmeyen kartuş sistemi uygulanamamaktadır. Montajı yapılsa bile stabil çalışma sağlanamamktadır. Bu yüzden bu modele uygulama yapmıyoruz.
konular
#63 Bitmeyen kartuşlu Canon MP 280 yazıcım yazdırma denetim deseninde renkli kısımda yukarıdan aşağıya doğru çizgi oluşuyor. Bunun sebebi nedir? Yoğun temizlemeyi denedim kartuş resetleme yaptım. Yazdırma denetim deseninin taranmış hali aşağıdadır.
http://i43.tinypic.com/1zx0bi9.jpg
Lütfen aşağıdaki videomuzu dikkatlice uygulayınız.

http://www.biribenibitirsin.tv/28-canon-yazicilarda-hizalama-seridi-temizleme.html
konular
#64 Sizden almış olduğumuz Canon E 514 Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı son 1 haftadır kağnı gibi çalışmaya başladı. Normal bir word, excel sayfası veya fotoğraf yazdırmada bile hızlı modda bile 1 kağıt 10 dakikada çıkıyor. yazıcı kafası bir kere gidip gelip 5 saniye bekliyor sonra bir daha gidip geliyor. Yazıcı denetimi sayfasında da aynı şekilde yazıyor. Siyah kısım da hiç çıkmıyor...
Selamlar, yazıcınız yazamadığı için kartuşları korumak için yavaşlıyor. Yazıcınızın yazma sorunu düzelirse normal hızında çalışacaktır. Tabiiki bu sorun hakkında teknik servisimizden destek almalısınız. Lütfen 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız.
konular
#65 merhaba canon yazıcımızın deposu düşmüş ve ter dönük kalmış hortumlarda suanda hava dolu görünüyor ne yapmalıyız
Selamlar, deponuzu düzeltip bilgisayarınızdan yazıcı özelliklerinden bakım sekmesinden yoğun temizleme işlemini 1-2 kez yaptırın. Daha fazla yaptırmayın. Hortumların tekrar dolması gerekiyor. Bir sorun olmayacaktır. Normal kullanabilirsiniz. sorun olursa teknik servisimizi arayınız.
konular
#66 yeni kartuş takarken neler yapmalıyız.Teşekkür ederim
Aşağıdaki videomuzdan destek alabilirsiniz.

http://www.biribenibitirsin.tv/31-canon-mg-serisi-kartus-takma.html
konular
#67 herhangi bir çıktı aldığımda 1cm aralıklar ile çizgiler oluşuyor hizalama yaptım fakat sorun giderilmedi ne yapmam gerekiyor cihazım canon mp235
Selamlar, lütfen aşağıdaki windows ayarını yapınız. Sorun devam ederse 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız.

Win7 ayarı yapınız. CTRL+P tuşlarına basarak YAZDIR dediğinizde;
sağ altta seçenekler,
Renk yönetimi,
Gelişmiş
sol en altta, SİSTEM VARSAYILANINI DEĞİŞTİR
EKRAN Yazan yere tıklayın
Yazıcıyı seç, otomatik olan yere tıklayın, ELLE olanı işaretleyin
ICC profilleri 2005 olanı seçin,
Varsayılan profil ayarla'yı tıklayın
KAPAT, KAPAT,, yazdırma ekranına geri dönecek
sonra,,
Seçenekler, Yazıcı özellikleri, Sayfa Yapısı,
en altta Varsayılanları Tıklayın
tamam deyip yazdırın
bunu 1 defa yapıyoruz.. Renkler fotoğraf kalitesinde çıkacaktır.
konular
#68 sitenizin üyesiyim yazıcım emici dolu hatası verdi,mg 3150 emici dolu reset programı fiyatı ne kadar?teşekkürler.
Selamlar, firmamız emici reset programı için ücret almamaktadır. Bu işlem için teknik servisimizi aramanız yeterlidir. 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimize ulaşabilirsiniz.
konular
#69 Canon mx395 1688 hatası veriyor. ne yapmam gerekiyor?
Yazıcınızın üzerindeki iptal etme tuşuna 10-15 sn basılı tutarak kartuş resetleme yapıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirisiniz. Lütfen yazıcınıza başka bir müdahalede bulunmayınız.
konular

Sıkça Sorulan Sorular

  Hızlı Destek  
Sorun cevaplayalım.
Adınız *
E-Posta Adresiniz *
Mesajınız *
Sık sorulan sorular
Mesaj Bırakın